جدیدترین اخبار و مطالب در زمینه های مختلف

ساخت سریال بر اساس کتاب برنده «بوکر»

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷

ساخت سریال بر اساس کتاب برنده «بوکر»

دسته بندی : تفریحی تاریخ : سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶

رمان «جاده باریک در عمق شمال» نوشته «ریچارد فلاناگان» که جایزه «من بوکر» ۲۰۱۴ را کسب کرد، تبدیل به سریال تلویزیونی می‌شود.

به گفته داملیا، «مدیا ویک» نوشت: شبکه‌ای استرالیایی رمانی را که سال ۲۰۱۴ موفق به دریافت جایزه مهم «من بوکر» شد، برای اقتباس تلویزیونی انتخاب کرده هست.

«جاده باریک در عمق شمال» ششمین رمان «ریچارد فلاناگان» استرالیایی هست که داستان عاشقانه‌ آن در زمان احداث خط آهن بین تایلند و برمه در جنگ جهانی دوم، که به خط آهن مرگ معروف شده بود، اتفاق می‌افتد. پدر «فلاناگان» از زندانیان جنگ جهانی دوم در ژاپن بود و از کسانی که در ساخت این خط آهن مشغول بودند. او در سن ۹۸ سالگی، درست در روزی که نوشتن این کتاب به پایان رسید، درگذشت.

«فایننشال تایمز» این رمان را به عنوان اثری توصیف کرد که «چیزی کم از یک شاهکار ادبی ندارد.». نشریه «آبزرور» هم آن را «رمانی با قدرتی خارق‌العاده» خواند.

این کتاب که اولین بار در سال ۲۰۱۳ روانه بازار شد، بیش از یک میلیون نسخه در ۴۲ کشور جهان فروش داشت و همچنان جزو پرفروش‌ترین آثار در انگلستان، آمریکا و استرالیاست.

«فلاناگان» هم از اقتباس رمانش در تلویزیون ابراز خوشحالی کرده و گفته هست: خوشحالم که در دوره سریال‌های درام بزرگ تلویزیون، «جاده باریک در عمق شمال» من تبدیل به سریال می‌شود و انتظار می‌رود اثری درخشان، عمیق و باکیفیت از کار درآید.

«جو پورتر» کارگردان این پروژه تلویزیونی هست که کتاب «فلاناگان» را «یک اثر مسحورکننده بین‌المللی» خوانده هست. «فرمنتل مدیا» کمپانی تولیدکننده این سریال هست که پیش از این کارهای موفقی چون «خدایان آمریکایی» و «پاپ جوان» را به روی آنتن برده هست.

انتهای پیام